פיצויים ליוצאי מרוקו

בתום משא ומתן בין ממשלת גרמניה לוועידת התביעות (הוועידה על תביעות יהודיות חומריות כנגד גרמניה, ארגון יהודי אמריקאי), המייצגת את יהדות העולם בתחום הפיצויים לקורבנות השואה, לראשונה יוכלו גם יוצאי מרוקו ומדינות נוספות אשר חיו בתנאי עוצר בזמן מלחמת העולם השנייה לדרוש פיצוי מקרן הסיוע של הוועידה.

על פי ההסכם, יהודים שהיו בעוצר, או שחופש התנועה שלהם הוגבל על ידי הנאצים או בעלי בריתם, עשויים כעת להיות זכאים לתשלום חד- פעמי מקרן הסיוע, בסך של 2,556 אירו (כ-13 אלף שקלים). במסגרת ההסכם, יפוצו מי שכניסתם לפארקים, לבתי קולנוע ולמקומות ציבוריים נאסרה, הוגבל עבורם השימוש בתחבורה ציבורית, והיתה להם חובה להירשם באופן קבוע במשרדי הרשויות הגרמניות ובנות בריתה של גרמניה.

בוועידת התביעות מעריכים כי כתוצאה מהבהרות אלה, יוגשו בקרוב בישראל כ-7,000 בקשות חדשות לקבלת הפיצוי, כמחציתן מיוצאי רומניה ובולגריה אשר עדיין לא קיבלו פיצוי בשל הרדיפות שחוו, וכשליש מהבקשות יוגשו על ידי נרדפים יוצאי מדינות צפון אפריקה, בעיקר ממרוקו.

קורבנות הנאצים שקיבלו תשלומים מסוימים ממקור גרמני, כמו קצבה ממשרד האוצר הישראלי במסגרת חוק נכי רדיפות הנאצים, אינם זכאים לתשלום מקרן הסיוע. 

אם הנכם נמנים על הקטיגוריות הנ"ל, משרדנו מזמין אתכם לבחינת הקריטריונים ו/או האפשרות להגשת תביעה לפיצויים ללא כל תשלום.

 

 

 
 
גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר      
יצירת קשר        כתובת: הרצל 81 נהרייה       טלפון: 072-2200090 I 072-2200880        פקס: 04-9000184